Víno

Ovocné a bylinné vína

Na začiatku bol sen o rodine, sade a vinárstve. Postupne krok za krokom sme doslova „na zelenej lúke“ v prostredí malebných Skalických vinohradov najprv vysadili ovocný sad, neskôr postavili poľnohospodársku usadlosť a založili rodinné vinárstvo. Pestovaniu ovocia sa venujeme od r. 1994, v r. 2012 sme založili malú rodinnú firmu Ovocinár skalica s.r.o. Bez absolvovania školy v odbore, sa stále v problematike vzdelávame a učíme. Aj cez neúspechy nás trpezlivosť, cieľavedomosť a tvrdá práca doviedli tam kde sme dnes.

Oprášili sme výrobu ovocných a bylinných vín z ovocia, ktoré si sami dopestujeme. Základ je prezreté a prvotriedne ovocie, len také má najviac chuťových a aromatických látok. Každý plod ručne preberáme a umývame, len takéto ovocie použijeme na výrobu našich vín. Preto ovocie nevykupujeme. Investujeme do technológií. Recepty a špecifiká výroby si starostlivo chránime, sú za nimi roky skúšania a to, že sme sa nebáli ísť vlastnou cestou.   Naše vína sú určené pre znalcov a milovníkov vín, ktorí obľubujú veľmi sofistikované vzácne vína, ktoré nie je ľahké nájsť inde. Od suchých po dezertné, ľadové, tiež barikové. Vyše 20 druhov. Limitované edície.

Na zdravie !

Cenník vín spolu s aktuálnou ponukou Vám radi zašleme po vyžiadaní. Vínka si môžete zakúpiť u nás v sídle firmy Ovocinár Skalica s.r.o., u obchodných partnerov, príp. Vám ich zašleme prostredníctvom kuriérskej spol. Geiss. Na dva kartóny vychádza dopravné 6 – 7 eur. Min. je jeden kartón, t. j. 6 fliaš.   Niektoré vína, najmä limitované edície nie sú v predaji, sú určené pre privátnu klientelu.

Želáme Vám príjemné chvíle s našimi vínkami !

Pozrite si našu vinnú kartu: ovocinar_vinna-karta_2016_v2

Alebo galériu: Vína pre znalcov